יש תקווה

10 דברים, על פרידה, משברים, אהבה חזרה לחיים

 

לא לוותר, אבל לא לריב:

לאחר שנים של חיים משותפים, קורה שבני הזוג מפסיקים לאהוב, פונים לכיוונים שונים וחלה ביניהם התרחקות. לא כל סיפור כזה צריך להוביל ליחסים גרועים. נהפוך הוא. אפשר גם להיפרד בידידות ולגלות עולם חדש ומופלא אחרי הגירושים. נכון, אם יש עדיין ניצוץ - שווה לעבוד עליו ועל הנישואים ולא לוותר בקלות, אבל אם כלו כל הקיצים והחלטתם להיפרד - אפשר גם בהסכמה.

 

לבחור נכון בצומת:

הגעתם להחלטה להיפרד? דמיינו את עצמכם מגיעים לצומת T,  שבה האפשרות האחת היא לפנות ימינה, לדרך של מלחמות, כעסים, ריבים והרבה אגו - מה שישפיע על הילדים, על ההורים, על החברים ויגרור אתכם למלחמות כואבות ויקרות, לאורך שנים. האפשרות השנייה היא לפנות שמאלה - לדרך של פרידה מושכלת, שאולי לא תהיה נטולת עצב אבל לא יהיו בה מלחמות. מי ירוויח מכך? הילדים, המשפחה, החברים ואתם. במקום לעסוק בכך שנים - תוכלו לסיים את הפרשה במהירות ולהתפנות לחייכם החדשים ללא משקעים.

 

כל האמת ורק האמת:

הגיע הרגע לבשר למשפחה? ספרו להם את האמת. כל סוד או מידע לא נכון עלול להפוך לכדור שלג ולהזיק לכם בהמשך. גם ילדים אגב, יכולים לעמוד בשמיעת האמת, בעיקר אם מספרים להם את העובדות בגובה העיניים ובהתאם לגילם.

  

לא לפחד להתייעץ:

התייעצו בפסיכולוגים, במטפלים, בבנקאים, באנשי מקצוע מכל תחום - בהתאם לתהיות שלכם. גם אם לא תקבלו את ההמלצות שלהם, תאגרו ידע ותדעו לנתב את עצמכם טוב יותר להבא.

 

לא להילחם על גב הילדים!

שמעתם את זה לא פעם, אבל לא מזיק לשנן את זה שוב ושוב: השאירו את הילדים מחוץ לסכסוך הזוגי. לילדים יש נטייה לקחת על עצמם אשמה והם עלולים להרגיש שאתם נפרדים בגללם. ספרו לילדים שאתם  נפרדים בדיוק כמו שהם נפרדים לעיתים מחבריהם, ספרו להם דברים טובים האחד על השנייה ובעיקר - כמה אתם אוהבים אותם.

 

ימים שמועדים לפורענות:

חגים, ימי הולדת, ימי נישואים, חגיגות בבית הספר, טיולים משפחתיים, חתונות משפחתיות וכדומה. כל אלה מציפים את המצב שבו אתם מצויים כרגע ואת הרחמים העצמיים שעלולים לתקוף אתכם. נסו ליהנות מהאירועים הללו, זכרו שהעצבות המתלווה אליהם היא מצב טבעי וממש כמו שאמרה סקרלט או'הרה: "מחר הוא יום חדש!"

  

פרק ב' זה לא פרק א':

סיימתם את פרק א'? אל תחפזו להיכנס לפרק ב'. ההחלמה מפרק א' אורכת זמן, שבו חשוב שתעבדו את האבל, שתכירו את עצמכם מחדש - והפעם כיחיד ולא כזוג, שתהיו קרובים אצל עצמכם - ותדעו על מה אתם מתפשרים ועל מה לא, שתדעו מה אתם מחפשים ומה לא. החיפזון והפחד שמא תישארו בגפכם, עלולים לדחוף אתכם למערכות יחסים שאינן נכונות לכם ואולי אפילו לכאלה שישחזרו את פרק א'. חכו רגע.

 

צאו מאזור הנוחות (והרחמים העצמיים):

התאמצו להרים את עצמכם למעלה ואל תשקעו. נכון, זה קל לומר וקשה ליישם, אבל זה אפשרי: חוגים, הרצאות, סדנאות, סרטים, קפה עם חברים, מדיטציה, טיולים בטבע, ספורט, בישול, אירוח, משפחה - אל תוותרו על כלום, ולהפך: צאו, נשמו אוויר צלול ותיהנו. בהתחלה זה אולי ייראה לכם מלאכותי אבל בהמשך תלמדו לפרגן לעצמכם זמני פעילות.

  

אהבה זה כל הסיפור:

בבוא היום, כשתחושו שהגיעה השעה להכיר את בן/בת הזוג הבאים, לכו על זה בשמחה. אל תפחדו להתאהב, לשמוח, להיסחף. אהבה היא האסנס של החיים, ותתפלאו - זה בדיוק כמו לרכוב על אופניים - לא שוכחים, רק צריך להיכנס לזה שוב. זכרו: אתם יכולים לגלות אותה, חזקה וסוערת גם אחרי פרק א' ארוך וממושך.

  

אני ואני ואני:

זכרו, אתם מושקעים בכל מה שתעשו, ב-100 אחוז. קודם כל זה אתם ורק אחרי כן כל היתר. בין אם זו הפרידה, בין אם זהו התהליך, בין אם זו אהבה חדשה - זה אתם ורק אתם. הביטו ב"אני" שלכם - איזה אדם מקסים אתם! פרגנו לעצמכם, אהבו את מה ומי שאתם ועם הצידה הזו - צאו לדרך חדשה!

כל הזכויות שמורות | ‭ ‬ורד‭ ‬אהרן‭ ‬054-6955502‭ ‬|  ‬אורית‭ ‬מי‭-‬דן ‭ ‬050-6407768​